Armádní obuv, kanady

Už jen díky svému zaměření patří armádní obuv k naprosté špičce co se kvality materiálu a provedení týče. Pokud tedy chcete opravdu kvalitní obuv a nechcete utrácet za často zbytečně předražené outdoorové boty, je pro vás vojenská obuv ideální.

Při výrobě armádní obuvi se nejvíce používá samotná pravá kůže (celokožené kanady) nebo kombinace kůže a funkčního textilu (Cordura, Gore-tex apod.). Boty jsou tak opravdu odolné proti vnějším vlivům a při správném zacházení vám vydrží hodně dlouho.

Vojenské boty mají protiskluzové podrážky a jejichž součástí je často tenká vrstva měkké EVA pěny, která vám zajistí maximální odpružení a komfort i při dlouhodobém nošení.

Naprostá většina armádní obuvi se zavazuje na tkaničky, nicméně existují i varianty, které kombinují takničky se zipem apod.

Aby vám vojenské boty sloužily co nejdéle, je potřeba se o ně dobře starat. Je velmi vhodné špinavou obuv vždy dobře omýt, nechat zcela vyschnout (nikdy na přímém žáru nebo přímo na topení) a poté obuv nakrémovat, případně naimpregnovat. Odměnou vám bude dlouhodobá spokojenost.

Taktická obuv je v podstatě kategorií vojenských bot, které mají zajistit maximální komfort a ohebnost obuvi. Obuv je často velmi moderně a propracovaně zpracována, aby mohla plnit i ty nejnáročnější úkoly v extrémním terénu.

« Zpět na přehled